Zimní zahrady  -  bydlení v přírodě

Světlo, vzduch a kontakt s přírodou, to jsou základní životní potřeby. Zajišťují náš dobrý zdravotní stav. Díky zimní zahradě můžete tyto potřeby uspokojovat po celý rok. Vytváří příjemnou a útulnou atmosféru a přivádí do obytného prostoru více světla.

V klidu můžete prožívat specifickou krásu každého ročního období, a to bez nepříjemností, jakými jsou zima a mokro. Vychutnejte si jaro a podzim i bez chladu a deště a užijte si nádhernou zimní idylku, aniž byste mrzli.

Právě v našich zeměpisných šířkách zachycuje zimní zahrada slunce v okamžiku, kdy je venku zima. Právě proto patří obzvláště v severní evropě zimní zahrada takřka ke každému domu.

Optimální klima i v letním období

Navzdory běžně rozšířeného mínění nepotřebují moderní zimní zahrady žádné dodatečné zdroje vytápění. Ba naopak: dopadající sluneční záření je převáděno na teplo, je např. ohřívána podlahová dlažba. Toto teplo zase nemůže unikat ven přes skleněný plášť. Díky tomu vzniká skleníkový efekt, který výrazně snižuje potřebu externího přívodu tepla prostřednictvím konvenčních topných systémů.

Aby v letním období nedocházelo k přehřívání zimní zahrady, nabízí výrobce celou řadu možností jejího zastínění: Roletové a žaluziové systémy, posuvné okenice a markýzy, které jsou perfektně sladěny s moduly zimní zahrady. S automatickým odvětrávacím systémem lze zajistit příjemnou vnitřní teplotu i za vysokých venkovních teplot. Pro klimatizaci máte navíc k dispozici velký výběr tvarově vytříbených střešních oken.

Plastové zimní zahrady

Zimní zahrada se skládá z nosné konstrukce z hliníkových profilů s přerušeným tepelným mostem. Okna, dveře i pevná zasklení jsou tvořena osvědčenými plastovými profily TROCAL. Aby bylo možné přizpůsobit zimní zahradu TROCAL každému domu, je k dostání v mnoha variantách. Samozřejmě včetně zastínění a větrání.
 

Dřevěné zimní zahrady

Celodřevěné zimní zahrady s hliníkovým opláštěním střechy.
Prosklená střecha s bezpečnostními skly.

Hliníkové zimní zahrady

Zimní zahrady Heroal nebo Schüco se skládají z různých, vůči sobě perfektně sladěných komponentů. Díky této škále můžete zimní zahradu individuálně přizpůsobit stylu Vašeho domu. Tepelná a vlhkostní zátěž zimní zahrady vyžaduje konstrukční komponenty z velmi jakostních materiálů. Díky tepelně izolovaným profilům a skleněným výplním nejvyšší jakosti splňují zimní zahrady požadavky vyhlášky o úspoře energií.