Dřevěná okna

EURO IV 78 - CLASSIC

Dřevěná okna EURO IV78 jsou vyráběna z třívrstvých či čtyřvrstvých lepených hranolů, které společně s kvalitní třístupňovou povrchovou úpravou vodouředitelnými barvami podporují tvarovou stálost všech prvků. Dvě těsnění zajišťují dostatečné tepelné i protihlukové izolační vlastnosti. Okna jsou opatřena celoobvodovým kováním umožňujícím snadné a bezpečné ovládání včetně mikroventilace. EURO IV 78 mm představuje vhodné řešení pro nízkoenergetické domy. Standardně jsou EURO IV78 osazena izolačními trojskly s tzv. teplým okrajem (plastový distanční rámeček , nebo nerez ). Dřevo jako ekologicky vhodný a tradiční materiál má také z konstrukčního hlediska řadu nesporných výhod. Umožňuje sestavovat velmi tuhé a pevné konstrukce včetně rozměrných stěn. Důležitou vlastností je tvarová stabilita a rozměrová stálost. Při pravidelném ošetřování a údržbě je zaručena dlouhá životnost.

MATERIÁL:
čtyřvrstvý lepený smrkový hranol s podélným napojením na ploše od 250 mm.

KOVÁNÍ:                                                                                                                                                   Okna osazujeme celoobvodovým kováním. Všechna pravoúhlá otevíravě-sklopná křídla dřevěných oken jsou standardně opatřována řízenou mikroventilací vzduchu 4. polohou kliky a pojistkou proti nesprávné manipulaci a nechtěnému vyklopení v otevřené poloze. Povrchová úprava - stříbrné pokovení. Uzavírací body u varianty OS na straně kliky a v horní části křídla, u varianty O na straně kliky. Balkonové dveře jsou opatřeny madélkem a západkou. V rámci zajištění oken proti násilnému vniknutí lze zvolit bezpečnostní kování se stupněm bezpečnosti WK1 (dle EN).

KLIKY:
barva titanová, bílá, stříbrná, bronzová. Krytky pantu kování za příplatek.

SKLO:
Izolační trojsklo 4-14-4-14-4, 2x Planitherm Ultra s vrstvou SOFT-COATING a nerez distančním rámečkem mezi skly. U=0,7 WK-1m-2.

TĚSNĚNÍ:
celoobvodové v drážce křídla, v rozích pevně spojené, trvale pružné. Barva bílá, tmavě hnědá, béžová.

TMEL:
bezbarvý silikonový, trvale pružný.

BARVA:
všechny dřevěné části jsou impregnovány proti hnilobě a plísním. Finální nástřik provádíme vodou ředitelným lakem nebo barvou dle vzorníku RAL, s příměsí polyuretanu.

Dokonale zušlechtěný povrch
Výrobce dlouhodobě spolupracuje s dánským výrobcem laků a barev na dřevo - firmou DYRUP-GORI. Více než 100-letá tradice dánského výrobce řadí tuto společnost mezi významné firmy specializované na povrchovou úpravu dřeva.

Povrchová úprava výrobků.

První stupeň:

Pro základní ošetření povrchu se používá hloubková impregnace. Jedná se o bezbarvou impregnaci, která proniká do hloubky 1mm v ploše a 10mm z čela. Zajišťuje izolaci proti vodě, zabraňuje tvorbě plísní, vzniku hniloby a chrání dřevo proti napadením škůdci a bakteriemi.

Druhým stupeň:

Základování. Provádí se produktem GORI . Jedná se o barevný egalizovaný základ. Znamená to, že barva obsahuje zvýšené množství pigmentů, což zajišťuje rovnoměrné zabarvení okenních dílů a zamezuje tvorbě fleků. Produkt GORI také obsahuje látky ochraňující dřevo proti hnilobě, plísním, bakteriím a škůdcům.

Třetí stupeň:

Je konečný lak GORI. Jedná se o lak s příměsí až 25% polyuretanu. Kvalitu povrchové úpravy garantuje vysokotlaká technologie nástřiku a klimatizovaná lakovna. Tento lak nové generace má schopnost pružně reagovat na drobné změny objemu dřeva vlivem vlhkosti. Lépe odolává mechanickému poškození povrchu a výrazně snižuje možnost poškození povrchu při neodborné manipulaci. Dlouhou životnost barvy je možno ještě prodloužit námi dodávaným renovačním prostředkem. Obnova nátěru je jednoduchá. Zajistíme i dodávku barev nebo přímo provedeme renovaci.

TERMOOKAPNICE:
hliníková eloxovaná s úplným přerušením tepelného mostu + přídavná okapnice na křídle. Barva okapnic bílá RAL 9016, stříbrná, bronzová, tmavě hnědá, barva koncovek bílá, hnědá a šedá.

 

Rámové hliníkové okapnice

  • bílá, koncovky bílé
  • stříbrná, koncovky šedé
  • bronzová, koncovky hnědé
  • tmavě hnědá, koncovky hnědé

Křídlové hliníkové okapnice

  • v barvě rámové okapnice

Křídlová okapnice chrání nejexponovanější část okenního křídla.

Rámová okapnice-bílá, stříbrná, bronzová, tmavě hnědá