Dřevěná okna

Standard Termo IV 68

Optimální varianta, výborné tepelně-izolační vlastnosti. Vyrábí se v rozměrech na přání zákazníka dle technických možností kování.
Rozměry profilu rámu: 68 x 80 mm. Rozměry profilu křídla: 68 x 80 mm.
MATERIÁL:
třívrstvý lepený smrkový/borovicový hranol s podélným napojením na ploše od 300 mm.
BARVA:
všechny dřevěné části jsou impregnovány proti hnilobě a plísním. Finální nástřik provádíme vodou ředitelným lakem nebo barvou dle vzorníku RAL, s příměsí polyuretanu.
KOVÁNÍ:
okenní kování MACO-MULTI TREND, nosnost křídla do 120 kg. 4 polohy otevírání pomocí jedné kliky. Povrchová úprava - stříbrné pokovení. Uzavírací body u varianty OS na straně kliky a v horní části křídla, u varianty O na straně kliky. Pojistka proti svěšení. Prodloužení od šířky a výšky 1.650 mm rozměru rámu okna.
BEZPEČNOSTNÍ KLIKY:
barva titanová, bílá, stříbrná, bronzová a šampaňská. Krytky pantu kování za příplatek.
SKLO:
Izolační dvojsklo 4-16-4, Planitherm Ultra s vrstvou SOFT-COATING a s nerezovým distančním rámečkem mezi skly U=1,1 WK-1m-2. RW = 32 dB.
TĚSNĚNÍ:
celoobvodové v drážce křídla, v rozích pevně spojené, trvale pružné. Barva bílá, tmavě hnědá, béžová.
TMEL:
bezbarvý silikonový, trvale pružný.
TERMOOKAPNICE:
hliníková eloxovaná s úplným přerušením tepelného mostu + přídavná okapnice na křídle. Barva okapnic bílá RAL 9016, stříbrná, bronzová, tmavě hnědá, barva koncovek bílá, hnědá a šedá.

 

Dále můžeme dodat v profilu IV68 tyto modely oken , které se odlišují svým vybavením a cenou:

Luxus IV 68

MATERIÁL:
třívrstvý lepený smrkový hranol nebo Dark Red Meranti v prvotřídní kvalitě bez podélného napojení na ploše. U všech smrkových lamel delších než 2 m se toleruje na ploše 1 spoj, u lamel delších než 2,5 m max. 2 spoje.
KOVÁNÍ:
okenní kování MACO-MULTI TREND s bezpečnostními prvky, nosnost křídla do 120 kg. 4 polohy otevírání pomocí jedné kliky. Povrchová úprava - stříbrné pokovení. Uzavírací body po 80 cm. Pojistka proti svěšení.

Elegant IV 68

Smrková okna s dvoubarevným provedením - zevnitř bezbarvý lak, zvenku barevný odstín dle vzorníku RAL. Vyrábí se v rozměrech na přání zákazníka dle technických možností kování. Rozměry profilu rámu: 68 x 80 mm. Rozměry profilu křídla: 68 x 80 mm.
MATERIÁL:
třívrstvý lepený smrkový hranol v prvotřídní kvalitě, bez podélného napojení na ploše. U všech lamel delších než 2,5 m se toleruje na ploše 1 spoj.
BARVA:
všechny dřevěné části jsou impregnovány proti hnilobě a plísním. Dvoubarevné provedení - zevnitř bezbarvý lak, zvenku barevný odstín dle vzorníku RAL.
KOVÁNÍ:
okenní kování MACO-MULTI TREND s bezpečnostními prvky, nosnost křídla do 120 kg. 4 polohy otevírání pomocí jedné kliky. Povrchová úprava - stříbrné pokovení. Uzavírací body po 80 cm. Pojistka proti svěšení. Omezovač otevírání na 90°.
SKLO:
Izolační dvojsklo 6-16-4, Planitherm Ultra s vrstvou SOFT-COATING, U=1,1 WK-1m-2, Rw = 35dB. Nerezový distanční rámeček mezi skly.

Dřevěná okna TWW, s.r.o. 2007 (PDF, 6.6MB)

Technické parametry a doplňky k dřevěným oknům :

BARVY :

Dokonale zušlechtěný povrch
TWW dlouhodobě spolupracuje s dánským výrobcem laků a barev na dřevo - firmou DYRUP-GORI. Více než 100-letá tradice dánského výrobce řadí tuto společnost mezi významné firmy specializované na povrchovou úpravu dřeva.

Povrchová úprava výrobků TWW - 3-SYSTÉM.

První stupeň:

Pro základní ošetření povrchu se používá hloubková impregnace GORI 356. Jedná se o bezbarvou impregnaci, která proniká do hloubky 1mm v ploše a 10mm z čela. Zajišťuje izolaci proti vodě, zabraňuje tvorbě plísní, vzniku hniloby a chrání dřevo proti napadením škůdci a bakteriemi.

Druhým stupeň:

Základování. Provádí se produktem GORI 411 . Jedná se o barevný egalizovaný základ. Znamená to, že barva obsahuje zvýšené množství pigmentů, což zajišťuje rovnoměrné zabarvení okenních dílů a zamezuje tvorbě fleků. Produkt GORI 411 také obsahuje látky ochraňující dřevo proti hnilobě, plísním, bakteriím a škůdcům.

Třetí stupeň:

Je konečný lak GORI 897. Jedná se o lak s příměsí až 25% polyuretanu. Kvalitu povrchové úpravy garantuje vysokotlaká technologie nástřiku a klimatizovaná lakovna. Tento lak nové generace má schopnost pružně reagovat na drobné změny objemu dřeva vlivem vlhkosti. Lépe odolává mechanickému poškození povrchu a výrazně snižuje možnost poškození povrchu při neodborné manipulaci. Dlouhou životnost barvy je možno ještě prodloužit námi dodávaným renovačním prostředkem. Obnova nátěru je jednoduchá. Zajistíme i dodávku barev nebo přímo provedeme renovaci.


U modelů oken STANDARD TERMO a LUXUS nabízíme za příplatek dvoubarevné provedení, zevnitř lazurovací odstín, zvenku odstíny dle vzorníku RAL.

SMRK - vzorník barev (akrylátové vodou ředitelné laky DYRUP-GORI)

Bílá Borovice Dub světlý Kaštan světlý Kaštan tmavý Listová zeleň Med Modřín 

Ořech světlý 04 Ořech tmavý 04 Palisandr Přírodní dřevo 04 Rubín Tabák Teak Třešeň

 MERANTI - vzorník barev (akrylátové vodou ředitelné laky DYRUP-GORI)

Afromosia Dunkel braun Esche Fichte Larche 04 Mahagoni Merbau04 Walnuss

Eurookna ELEGANT, DŘEVOHLINÍK - smrk, borovice - vzorník barev (akrylátové vodou ředitelné laky DYRUP-GORI)

Exterier hliník (výběr ze vzorníku barev)

ALU 9007 ALU C31 nerez ALU douglashell ALU eiche RAL 5014 RAL 6016 RAL 7001 RAL 8014

 Interiér - dřevo (Interier Design) - jen pro interierovou stranu okna

ID bílá ID buk ID royalrot ID růžová ID šedá ID transparentní ID zelená ID třešeň

Upozorňujeme na odstínové odlišnosti vzniklé při zobrazování barev na monitoru.

 

Okapnice

Rámové hliníkové okapnice

 • bílá, koncovky bílé
 • stříbrná, koncovky šedé
 • bronzová, koncovky hnědé
 • tmavě hnědá, koncovky hnědé

Křídlové hliníkové okapnice

 • v barvě rámové okapnice

Křídlová okapnice chrání nejexponovanější část okenního křídla.

Rámová okapnice-bílá, stříbrná, bronzová, tmavě hnědá

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nový model kování pro okna - Maco multi trend

Společnost TWW dlouhodobě spolupracuje s předním výrobcem celoobvodového kování - firmou MACO.

Nový model okenního kování MACO MULTI TREND, používaný firmou TWW, má stříbrnou povrchovou úpravu, která vyhovuje přísným evropským ekologickým normám. Mezi hlavní přednosti tohoto kování patří pojistka proti svěšení a chybné manipulaci, která při zavírání okna zdvihá křídlo bez vynaložení velké síly do správné polohy a zajišťuje bezproblémovou funkci i u atypických tvarů oken

Kliky

Okno je snadno ovladatelné jednou klikou ve třech, resp. čtyřech polohách:

 • vyklopeno
 • mikroventilace
 • otevřeno
 • zavřeno

Okna TWW jsou standardně vybavena bezpečnostní klikou, která má patentovaný blokovací mechanismus jako integrovanou záruku bezpečnosti, znemožňuje neoprávněné posunutí okenním kováním zvenku.

Okenní kliky jsou standardně dodávány v pěti různých barevných odstínech: titanová, bílá, stříbrná, bronzová a šampaňská.

Druh okenních příček

nalepovací (s meziskelní výplní DUPLEX nebo bez)

 • hladká š = 30 mm
 • profilovaná š = 30 mm

snímatelná (zvenku nasazená), š = 30 mm

 • profilovaná

pevná (sklodělící)

 • hladká š = 53, 80, 100, 134, 140 mm

meziskelní (hliníkové s povrchovou úpravou)

 • š = 8 mm bílá, bronz, zlatá, stříbrná

 • š = 18 mm bílá, hnědá RAL 8014, imitace dřeva, dvoubarevná

 • š = 26 mm bílá, hnědá RAL 8014, imitace dřeva, dvoubarevná

 • š = 45 mm bílá, hnědá RAL 8014